Арешт представників «Нацкорпусу», підозрюваних у рекеті: що каже слідство

Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжні заходи представникам «Національного корпусу», яких підозрюють у рекеті. У політсилі відкидають звинувачення та називають кримінальну справу замовною.

Запобіжні заходи затриманим суд обирав 6 серпня, повідомили у пресслужбі «Національного корпусу».

«Замовлене в Офісі президента судилище тривало 16 годин і супроводжувалось відвертим затягуванням процесу та масовою медіаатакою проти Азовського руху. У підсумку, всіх затриманих хлопців відправили до СІЗО. Оскільки влада вдалась до відвертих репресій — ми залишаємо за собою право на відповідь», — йдеться у заяві політсили.

Напередодні СБУ провела обшуки у 15 людей. Частину з них затримали, як вважають у «Нацкорпусі» — без «жодних аргументованих підстав».

Під час засідання біля Шевченківського райсуду влаштувати пікет на підтримку підозрюваних. Вхід до будівлі та територію навкруги під час засідання посилено охороняли поліція та Нацгвардія.

Як уточнює «Громадське», серед сімох підозрюваних, яким обирали запобіжні заходи — представники «Нацкорпусу», колишні та чинні правоохоронці. Їх звинувачують вимаганні грошей від харківських бізнесменів.

Серед доказів слідчі називають записи телефонних розмов, звіти щодо стеження, впізнання потерпілих. Стверждують, що зафіксували факти озвучування членами групи сум грошей (так званої данини), які вимагали від підприємців за можливість ведення бізнесу. 

Затриманих заарештували на 60 діб без можливості внести заставу.

«Зазначимо, що СБУ каже також про восьмого підозрюваного, якого наразі не затримували», — додає видання.

Прокурори наполягали на арешті, наголошуючи на ризиках втечі, переховування, тиску на свідків, знищення речових доказів тощо.

Сторона захисту просила не застосовувати жодного запобіжного заходу або обрати більш м'який. На думку адвокатів, ризики не доведені, а підозри — необґрунтовані.

Того ж дня Служба безпеки України оприлюднила аудіо- та відеоматеріали, які, за твердженням слідчих, свідчать про причетність учасників угруповання до рекету.

«Вони обкладали «даниною» місцевих підприємців, постійно погрожували їм фізичною розправою та нищили майно. Задокументовано, що до угруповання входили особи із числа правоохоронців, місцевого криміналітету, а також особи із досвідом ведення бойових дій», — кажуть у відомстві.

На записах, оприлюднених правоохоронцями йдеться про ймовірний тиск та погрози щодо підприємців.

Увага! На відео присутня ненормативна лексика!


5 серпня Служба безпеки України заявила про ліквідацію угруповання, яке «обкладало даниною» бізнесменів на Харківщині. За даними слідства, до нього увійшли близько 50 людей. Під час обшуків правоохоронці вилучили значні суми грошей, чорновi записи — як стверджують, облiку поборів з підприємців, а також зброю, боєприпаси, посвiдчення чинних спiвробiтникiв поліції.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.