«Дарую майстерність»

-

Уже всьоме в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде проходити щорічна виставка Харківського художнього училища. Майстерність учнів і випускників відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. На виставці будуть представлені графічні та живописні роботи, скульптурні композиції, виконані як з урахуванням академічних канонів, так і ті, що включають в себе вплив сучасних стилів і течій.

Харківське художнє училище зберігає славні традиції класичної харківської школи живопису і малюнка. Оволодівши основами академічного і реалістичного мистецтва, учні нерідко створюють свої власні художні стилістики та продовжують розвиватися не тільки в рамках класичних напрямків, але і працювати в контексті новітніх тенденцій contemporaryart. Представлені на виставці роботи є сукупністю академізму, сміливих і новаторських рішень, виразної образності, які дозволяють створити захоплюючий діалог між різними поколіннями — глядачами і майстрами.

Учасники виставки:

Викладачі: Савченко К. Ю., Скіпенко К.В., Камєнна Л.С., Дорошенко В. В., Поляков О. С., Ілляшенко С.О., Ковальов В. М., Сохацька-Горбель О. О., Жосан О. М., Кремінський А.С, Шевченко Д. В., Радіонов С.Г.

Студенти: Кучеренко К., Бобрицька І., Савостіна П., Репешко М., Хвостик Х., Чижик В., Шевчишена М., Харченко О., Герасименко А, Савченко В., Скрилева А., Подвальна А., Щетініна Т., Болотов Д., Колесник С., Поливяний М.

Під час роботи виставки відбудеться ряд заходів:

28 квітня о 17:00 – зустріч з психологом з циклу лекцій-зустрічей «Мистецтво жити», тема: «Культура взаємин в сім'ї, виховання дітей. Батьки і діти, мистецтво бути щасливим в сім'ї». Лектор — психолог, педагог, журналіст Северіна Л. В.

4 травня о 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Таємниця причастя». Лектор — канд. філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.

11 травня о 17:00 – відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з головним художником Харківського театру музичної комедії Тарасом Шигимагою.

12 травня о 17:00 – лекція з циклу «Eхlibris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Харківська ЖЗЛ. Поет Сергій Черняєв. До 15-тиріччя з дня смерті». Лектор — поет, культуролог, літературознавець М. М. Красиков.

17 травня о 17:00 – лекція з мистецтвознавства з циклу «Енгр. Усна монографія», лекція № 3: «Між класикою та романтикою». Лектор — мистецтвознавець В. В. Пухарев.

18 травня о 17:00 – творча зустріч з авторами VII виставки студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність» з елементами майстер-шоу з акварелі.

20 травня 19:00 – 23:30 — міжнародний фестиваль «Ніч музеїв» (тема «Ночі музеїв» 2017: «Суперечливі історії про те, що замовчувалося»):

19.00 – 20.00 – виступ джаз-ансамблю саксофоністів ДШМ № 7. Клас Сніга Бориса Олександровича.

20:00 — 21:00 – показ фільму «Воскресіння розстріляного відродження».

Сьогодні українська культура могла б бути відомою на весь світ і порівнюватися з кращими іноземними зразками літератури, живопису, музики. Але її історія примусово зупинилася — коли було знищено ціле покоління молодих художників, нон-конформістів, які тільки за десятиліття зуміли зробити українську культурну революцію. Їхні статті в газетах і журналах обговорювали, передавали з рук в руки — і цього впливу їм не змогла пробачити влада, з якою вони намагалися вступити в дискусію.

21:20 — 22:00 – вистава Малого театру маріонеток «Лялька + 1». Режисер Валерій Дзех.

Історія про те, як важливо у житті робити як найменше помилок. Бо одного разу можна стати їх полоненим. (Глядач буде мати унікальну можливість побачити виставу до її прем'єри.)

22:00 — 23:30 – вистава театру «Варіант» «Вершник без голови».За мотивами новели Вашингтона Ірвінга «Легенда про Сонну лощину».

Автор сценарію та режисер — Тимофій Бінюков. Актори: Лев Висоцький, Аліна Бойко, Павло Калінін. Педагог з вокалу — Леонід Котохін. Вистава йде українською та російською мовами, без антракту.

На всі заходи вхід вільний!