Учнів 4-х і 9-х класів цьогоріч звільнять від ДПА: рішення Міносвіти

Міністерство освіти та науки вирішило у 2021 році не проводити у 4-х і 9-х класах державну підсумкову атестацію через ситуацію з поширенням коронавірусу.

Про скасування ДПА у двох класах 17 березня повідомив у Telegram-каналі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

«З огляду на пандемію коронавірусу та численні звернення освітян, батьків і дітей прийнято рішення щодо звільнення від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти», — зазначив очільник МОН.

У Міністерстві освіти пояснили, що підставою для цього став режим надзвичайної ситуації, запроваджений через епідемію COVID.

«Перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад два тижні у двох та більше адміністративних районах області (Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь), містах або в цілому по країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології віднесено до надзвичайних ситуацій природного характеру», — зазначили у МОН.

Стосовно ДПА у відповідному документі про освіту мають вказати: «Звільнений(а)».

У Міносвіти вважають, що скасування атестації «сприятиме організованому завершенню навчального року» в умовах епідемії.

Рішення набуде чинності у день його публікації в «Офіційному віснику України».

Державну підсумкову атестацію проводять у 4-му, 9-му і 11-му класах. ДПА впливає на середній бал атестата, який враховується при розрахунку конкурсного бала під час вступу до вишу.


Через збільшення захворюваності на COVID Міністерство охорони здоров’я і Міносвіти порадили запровадити додаткові карантинні обмеження, серед іншого — перейти на дистанційне навчання та подовжити канікули.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.